Pohádka - Podkova přátelství

23. listopadu 2015 v 18:13 | Růžová růže |  Literární koutek

Čauky!Dneska tu mám pohádku pro menší návštěvníky našeho webu.Bude to jednodílná pohádka.Nebudu vám tady vypisovat žádné hlavní postavy a nebudu tady psát ani zkrácený děj,ale abych to nenatahovala....můžeme začít:


Bylo zase ráno.Poslední prázdninové ráno. Kachnička Gaga si hověla v postýlce a její sestra kočička Třipytka chystala snídaní. Když měla snídani hotovou vynesla ji ven a šla Gagu vzbudit
,,Vstávat Gago,je snídaně!'' Pokřikla na ni.
Gaga vyskočila z postele a utíkala ven. Posadila se ke stolu a zakusovala se do výborné snídaně
,,Ségra? Nemohla by k nám dneska přijít Tlapka, že by u nás přespala a zítra by jsme šli do školy'' Zeptala se Gaga jakmile dokousala poslední sousto
,,Tak ano,ale nezapomeň.....'' Nedořekla Třpytka.
Kolem totiž procházela Tlapka s Notou.
,,Ahoj,Gago!Už jsem byla na zápise'' Usmívala se na Gagu z poza plotu
,,To já tam jdu dnes'' Usmála se Gaga
,,Pojďte dál'' Vložila se do rozhovoru Třpytka.
,,A nemohla bych jít s tebou? '' Otázala se Tlapka
,,To je výborný nápad. Půjdeme na zápis a pak na nákupy! '' Napadlo Notu.
Třpytka z toho nebyla moc nedšená,ale zase si řekla,že si konečně koupí to vysněné auto.
,,Gago, mám pro tebe jedno překvapení...mám řidičský průkaz a dnes na těch nákupech bych se mohla podívat na auto'' Usmála se na Gagu Třpytka
,,Supéér! '' Vykřikla Gaga
Vběhla do domu a nasadila si úplně novou školní mašli.Teď už mohli vyrazit na zápis.Cesta do školy byla dlouhá, ale když si u ní všichni dohromady povídali rychle utekla.Dveře u školy byly otevřené, všechny čtyři tedy vstoupily dovnitř. Ve škole je přivítaly dvě vílí paní učitelky. Jedna měla dlouhé černé vlasy,zelené kalhoty a zelené tričko - ta se jmenovala Adele Aladiunosová a měla k ní chodit Tlapka.Ta druhá měla trochu kratší hnědé vlasy,které měla nahoře svázané do malého drdůlku. Zbytek jí vysel dolů.Šaty měla žluté a třpytivé- ta se jmenovala Belle Zlatá.
,,Dobrý den,přišly jsme k vám zapsat tady mou sestru Gagu'' Usmála se Třpytka na obě dvě vílí učitelky
,,Tak to vítejte!'' Usmála se Adele Aladiunosová
,,My tady Gagu poprosíme aby šla za námi a něco nám napsala na tento papírek'' Usmála se Belle Zlatá a podala Gaze papír a kouzelnou tužku.Gaga si ji bez problému vzala a čekala až jí paní učitelky řeknou co má napsat.
,, Napiš nám Tvé jméno,datum narození a nakresli nám tvoji oblíbenou věc '' Usmála se na ni Adele Adele Aladiunosová.
Gaga začala psát a kreslit.Snažila se psát co nejhezčejc.Napsala tam Gaga,pod to 20.12.2013 a nakonec k tomu krasopisnému písmu namalovala obrázek své oblíbené kačenky.
,, Tak a je to!'' Zacvakla kouzelnou tužku Gaga.
Paní učitelky si vzaly její papír a chvíli se domlouvaly.Gaga co nejvíc doufala aby byla ve třídě s Tlapkou.Když paní učitelky přišly Gaze se úplně udělalo mdlo,strašně se bála.
,,Jelikož třída paní učitelky Aladiunossové je plná tak budeš chodit ke mě'' Oznámila ji paní učitelka Zlatá.
Gaze se udělalo ještě hůř a z očí jí začínaly téct slzy. Všichni teď pochopili to, že Gaga bude chodit do odlišné třídy než tlapka.
,,To nevadí budeme se přece stále stýkat ne?'' Objala Gagu Tlapka
Paní učitelky se na sebe zoufale podívaly.
,,Gogo jinak to fakt nejde'' Pohladila ji po hlavě Belle Zlatá,její nová paní učitelka.
Nákupy se tedy dočista zkazily.Cestou do nákupního centra Gaga koukala do země a z nikým se nebavila a a to ani když jí všichni říkaly,že se z Tlapkou bude stýkat. Když dorazily do obchodního centra nálada Gagy se velmi zlepšila ,na vše totiž zapoměla.Třpytka se šla podívat na auta a Nota,Gaga a Tlapka šly do nejrůznějších oddělení.Gaga si koupila čepici a míč.Tlapka zase krásnou podkovu.Nota koupila nový kartáč a mýdlo.Třpytka už čekala na parkovišti z novým autem.Všechny čtyři se do něho naskládaly a odjížděly domů.Gaga byla stále veselá.Cesta utekla ještě rychleji než když šly pěšky.
,,Táák! Teď vám nechystám oběd a vy si můžete hrát!'' Usmála se Třpytka
Nota se posadila na lavičku a Gaga s Tlapkou skočily do bazénu a v tu ránu se Gaze vrátila psí nálada.V bazénové vodě se najednou objevila slaná kapka.
,,Gago,co se děje? '' Zeptala se jí Tlapka
,, Ale...mrzí mě, že s tebou nebudu chodit do třídy '' Fňukla Gaga
,, Neboj se!Já s tebou budu kamarádka na pořád'' Usmála se na ni Tlapka.
,, Oběd!!! Holky ven z bazénu'' Nesla Třpytka přikryté talíře
Všechny tři odkryli ubrousek.Gaga tam měla jejího oblíbeného pstruha na smetaně,Tlapka své oblíbené kuře s rýží a Nota tam měla jejího oblíbeného kapra s rajčatovou omáčkou.
,, Mňam! A co tam máš ty? '' Zeptala se tázavě Tlapka
Třpytka nadzvedla svůj ubrousek.Byl tam kapr s bramborem.
,, To je mé oblíbené jídlo '' Usmála se Třpytka
Jídlo všem moc chutnalo.Celé odpoledne strávily spolu hraním nejrůznějších her. Večer byl dnes velmi zábavný.Tlapka si lehla z Gagou to postele.Nějak se tam vlezly.Třpytka si rozložila na zem svoji postel.
,,Dobrou noc,školačky'' Usmála se na obě třpytka.
Ráno si Třpytka zase přivstala aby děvčatům nachystala snídani.Měly vdolky.Sama si do pusy strčila rohlík z máslem.
,, Tak školačky,ven z postele! '' Probudila je.
Obě vyskočily a hned se nahrnuly k talířům.Vdolky byly raz dva pryč.Gaga si do hlavy dala svoji novou sváteční mašli a Tlapka taky.Obě vyběhly ven.Svítilo sluníčko a bylo hezky.Třpytka je nahnala do auta.Cesta zase moc dlouho netrvala.Třpytka obě dvě doprovodila před školu a po té odjela.Před školou stál hlouček dětí.Tlapka s Gagou si stouply bokem a povídaly si.Za chvíli se ve dveřích objevily obě dvě paní učitelky a děti si rozdělily na své třídy.Děti byly ve škole jen chvíli.Prvně se sami sobě představily.Gaga chodila do třídy se Zarou,Tomem,Lvem a s pyšnou Cancánií.Tlapka chodila do třídy s Naty,Koťou,Soby a s Soninem.Představování trvalo celkem dlouho takže hned po něm jim paní učitelka řekla co si mají připravit na zítra a měli rozchod.Gagu před školou oslovila Zara.
,, Ahoj! '' Usmála se na ni
,, Ahoj! '' Oplatila jí úsměv Gaga
,, Nebudem kámarádky?'' Zeptala se jemně Zara
Gaga nevěděla jestli má souhlasit.Podívala se na tlapka a ta se ni usmála.
,, Tak jo! '' Pokřikla Gaga a podala Zaře ruku.
Před školu přisvištěla Třpytka a seznámila se se Zarou.Hned jak Gaga dojela domů musela trénovat čísla,tak jim to řekla paní učitelka.Trpytka jí donesla papír.
,, A co tužka?'' Zeptala se s údivem Gaga.
,,Tadá!'' Vykřikla Třpytka a z poza zad vytáhla nádherné pouzdro i s tužkou.
Tužka byla svítivě žlutá a měla modrou s červenou náplní.Pouzdro bylo žluté s modrými puntíky.Bylo na něm napsané Gaga a z druhé strany tam byla nakreslená kačenka.
,,Jé!'' Usmála se Gaga a Objala Třpytku.
,, No,ale teď piš!'' Rozkázala jí třpytka a začala diktovat čísla.
Gaga psala bez zádrhelů,ale pak se zasekla u čísla 9.Třpytka jí tedy musela ukázat jak se to číslo správně píše.Gaga tedy popsala skoro celou stránku devítkami.Už ji celkem šly.Když Gaga měla popsané obě dvě stránky podepsala si červenou barvou papír a nakreslila k podpisu malilinkou kačenku.Další den Gagu Třpytka vzbudila a probíhalo to jako včerejší ráno.Třpytka Gagu popoháněla aby si něco nezapoměla,aby snědla snídani a aby se upravila.Když tohle všechno Gaga zvládla mohlo se vyrazit na cestu.
,, Paní učitelka by vám dneska měla dát seznam co budete potřebovat do pouzdra,tak mi ho odpoledne nezapomeň dát! '' Pokárala ji naposledy Třpytka.
,,Jasně'' Odpověděla ji otráveně Gaga.
Ještě než jely přímo do školy zajely pro Tlapku.Ta měla také nové pouzdro,ale ani ho Gaze moc neukázala.Vlastně s ní ani moc nemluvila.Třpytka je obě dopravila pod školu a zbytek už šly obě sami.Před školou si Gaga povídala hlavně se Zarou.Smály se.Ve škole dnes děti strávily jen dvě hodiny.V té první si opakovaly čísla a v druhé se mrkly na psaní svých jmen.Od paní učitelky také dostaly ten seznam věcí,které mají mít v pouzdře a paní učitelka jim také řekla,že zítra jim přidělí skříňky.Před školou se Gaga zase chvíli bavila se Zarou,když čekala na Tlapku.
,, Zaro?Nechtěla bys jít dneska k nám spát? '' Zeptala se Gaga
,, Jo klidně!!!'' Vyjekla Zara.
V tu chvíli vylezla ze dveří Tlapka.Vedle ní šla Naty a Kóťa.Domluvily se totiž,že Tlapka půjde s nimi k Naty domů.Třpytka Gaze dovolila aby u nich spala Zara.Holky si odpoledne moc užily.Prvně si napsaly svá jména a pak si házeli s balónem.Mezitím co si Gaga s Zarou úživaly Tlapka si moc neužívala.Hádala se se svou sestrou.
,,Tak co jak bylo?'' Zeptala se jí Nota
,, Suprově!Naty a Kóťa jsou mnohem lepší než ta namyšlená Gaga!'' Řekla zlovněstě Tlapka
,, Co si to řekla!?'' Pokřikla na ní tlapka
,, Gaga není namyšlená,je to tvoje kamarádka!'' Pokřikla na ni Nota
,, Už není!'' Ušklíbla se Tlapka
,, A dost!Budeš psát svoje jméno stokrát!Hned!'' Řekla naštvaně Tlapce.
Gaga mezitím vzala Zaru za bodliny a vyletěly na prolétku.Letěly kolem okna kde Tlapka psala trest.
,,Týjo!?Co to tam sepisuje!'' Byla udivená Zara.
Letě a letěli až zase přistály u Gagy na zahradě.To už je Třpytka volala do postele.Než obě usnuly povídala jim pohádku.Ráno Třpytka vstala ještě dřív než v jiné dny a udělala dobře.Když chystala Gaze pouzdro našla v něm papírek s věcmi,které potřebuje do pouzdra.Rychle vyrazila do papírnictví aby Gaze pouzdro.Kupovala jí věci aby jí ladily k pouzdru.Rychle všechno nakoupila a letěla domů.Udělala holkám rychle sendviče a vzbudila je.Když snídali nadala Gaze,že na ten seznam zapomněla:
,, Gago!Něco si slíbila!''
,,Co?'' Řekla udiveně Gaga
,, Ten seznam'' Usmála se na ni Třpytka
,,A sakra!'' Začervenala se Gaga
,, Neboj koupila jsem ti dokonalou výbavu'' Otevřela pouzdro Třpytka
,, Dík!'' Objala se všech sil Třpytku
,,Jo a Tlapka dneska nejde do školy,má vyrážku'' Oznámila Gaze Třpytka
Když jim paní učitelky otevřely školu seřadily si je do svých tříd a po dvojicích je braly do šatny.Gaga si vzala skříňku vedle Zary.V první hodině si je paní učitelka vyzkoušela z psaní a čtení jejich jmen.Druhou hodinu si zase procvičkovaly čísla a třetí hodinu hrály hry na seznamování.Odpoledne Třpytka vzala Gagu za Tlapkou aby jim obou zdělila překvapení.Tlapce už bylo dobře.
,,Holky,zkusím společně s Notou přemluvit paní učitelky aby jste chodily společně do třídy'' Oznámila jim Třpytka.
Gaze i Tlapce se rozzářil obličej.Najednou Tlapka Gaze skočila kolem krku.
,, Promiň'' Šeptla jí do ucha.
,,Ty jsi nej ségra!'' Usmála se na ni Gaga
Hned potom všechny čtyři vyrazily do školy.Paní učitelky tam ještě byly a rády jim otevřely.
,,Dobrý den!Máme na vás takovou prosbu'' Usmála se na paní učitelka Třpytka.
,,Jakou?'' Podivila se Belle
,,Chtěly bychom aby holky chodily společně do třídy'' Řekla jemně Nota
Obě paní učitelky se zamyslely
,, Jedna možnost by tu byla......Cancánie by mohla chodit do druhé třídy kde je Soby'' Usmála se Adele
,, Takže tlapka bude chodit ke mě do třídy?'' Řekla vesele Gaga
,, Už to tak vypadá, Gagulko'' Usmáli se obě dvě paní učitelky.
,,Jupííí!!! '' Vykřikly obě dvě holčičky.
Měly velkou radost..................

Konec!Snad se vám pohádka líbila a třeba jste u ní uspali mladší sestřičky a brášky.Omlouvám se za případné gramatické chyby a teď už stačí jen říct:

Vaše Růženka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rainbow Unicorn Rainbow Unicorn | 23. listopadu 2015 v 19:25 | Reagovat

Moc pěkný, velice povedené :3

2 Lištička Lištička | Web | 23. listopadu 2015 v 19:32 | Reagovat

Jéééééé! To je tak krásná pohádka! Kdybych byla menší tak by se mi na dobrou noc hodila ! :-)

3 frisbeedogs frisbeedogs | E-mail | Web | 24. listopadu 2015 v 9:54 | Reagovat

INFO: Na blogu nový návod na hod Roller, v 15:00 další recept na psí dobroty :-)

4 Melissa Smithová Melissa Smithová | Web | 24. listopadu 2015 v 15:51 | Reagovat

Pěkná pohádka :-)

5 Růžová růže Růžová růže | E-mail | Web | 24. listopadu 2015 v 18:12 | Reagovat

[1]: Díky

[2]: :-D  :-D Díky

[3]: Hmmm..přečteno,ale nestihnu okomentovat

[4]: Díky:-)

6 Angella Angella | Web | 24. listopadu 2015 v 21:20 | Reagovat

Pohádka se mi velice líbila a tak jsem ji musela přečíst mé mladší a nepravé sestře a ta se ji taky moc líbila. Jen nerozuměla některým slovům, ale když to shrnu, tak byla z ní nadšená stejně jako já. :-)

7 Růžová růže Růžová růže | E-mail | Web | 25. listopadu 2015 v 13:26 | Reagovat

[6]: Tak to jsem ráda:-DMalé děti některým výrazům nerozumí,ale zase je dobré jim to říct a tím jim zvětšit slovní zásobu :-)Mockrát díky

8 Marci Marci | Web | 25. listopadu 2015 v 21:11 | Reagovat

Hezká pohádka ale na mě dlouhá, dítěti bych ji vyprávet něchtěla :D :)

9 Růžová růže Růžová růže | E-mail | Web | 26. listopadu 2015 v 13:28 | Reagovat

[8]: Tak bys to třeba mohla rozkouskovat aby dětátko bylo napjatějšíXDDíky

10 Mischelle Mischelle | Web | 26. listopadu 2015 v 15:07 | Reagovat

Hezky napsaná pohádka :)

11 Růžová růže Růžová růže | E-mail | Web | 26. listopadu 2015 v 15:08 | Reagovat

[10]: Děkuju:-)

12 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 26. listopadu 2015 v 15:33 | Reagovat

Jé, to mi něco hrozně připomíná! Něco podobného jsem psala, když mi bylo třináct, ve slohu, akorát že to bylo o veverkách.
Jinak, pohádka je to překrásná, s trochou úprav by se to dalo i vyprávět dětem. A ten obrázek kachničky je roztomilý.
Ale je to něco, kvůli čemu se mi to hrozně špatně četlo. Opakuješ jména, a to opravdu extrémně. Zkus používat více zájmen nebo alternativních pojmenování (jako třeba kachnička místo Gaga, a tak podobně).

13 Růžová růže Růžová růže | E-mail | Web | 26. listopadu 2015 v 15:43 | Reagovat

[12]: Díky moc! :-D Už jsem tam také zkoušela dělat ty mezery za tečkami a jinými znaménky.Docela bych si to o těch veverkách přečetla:-DJasně při příštím psaní se o to pokusím.Díky za rady a za moc fajn komentík!:-)

14 frisbeedogs frisbeedogs | E-mail | Web | 27. listopadu 2015 v 13:53 | Reagovat

Nejde mi přidat komentář k poslednímu článku o tvé třídě C, tak píšu sem. Nic si z toho nedělej, nová škola znamená nové kamarády a zážitky :-)

15 Růžová růže Růžová růže | E-mail | Web | 27. listopadu 2015 v 14:55 | Reagovat

[14]: Už si druhá co mi píše,že to nejde.Sakra co s tím je!Mimochodem díky.Změna je život.Už se s tím začínám smiřovat:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama